دستگاه  تصفیه آب خانگی دارای فیلتر های مختلفی می باشند که املاح مضر آب را جذب می کنند و آبی سالم در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.  دستگاه های تصفیه آب معمولا بین شش تا هشت فیلتر دارند. این فیلتر ها بعد از مدتی به دلیل اشباع شدن از مواد مضر آب، خاصیت و کارایی خود را از دست می دهند و به همی دلیل باید در زمان های خاص تعویض شوند.همانطور که می دانید آب آشامیدنی سالم و با کیفیت برای زندگی و سلام انسان بسیار مهم است و به دلیل آلودگی آب های شهری، دستگاه تصفیه آب خانگی یک کالای بسیار ضروری در هر خانه می باشد. در اینجا می خواهیم انواع فیلتر های این دستگاه ها را بررسی نماییم تا شما با کاربرد هر یک از آن ها آشنا شوید:

دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

  • فیلترهای پایین دستگاه

فیلتر هایی که در پایین دستگاه تصفیه آب نصب می شود به این ترتیب هستند: فیلتر فیلتر پروپیلن یا فیلتر الیافی، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک.
فیلتر پروپیلن یا همان فیلتر الیافی: در مرحله اول تصفیه آب قرار می گیرد و برای از بین بردن مواد فیزیکی درشت آب استفاده می شود مانند شن، ماسه، گل، لجن و غیره. این مواد در بافت فیلتر گیر می کنند و پاکسازی می شوند. بنابراین دستگاه هایی مثل لباسشویی و ظرفشویی دیگر با مشکل گرفتگی مواجه نمی شوند. اما این فیلتر سختی آب را کاهش نمی دهد با این حال وجود آن در دستگاه تصفیه بسیار ضروری می باشد. اگر فیلتر رسوب گیر الیافی به موقع تعویض نشود، گل و لای و ذرات معلق وارد لایه های فیلتر ممبران می شود و به همین دلیل تعویض به موقع آن در کارکرد فیلتر های دیگر تاثیر زیادی دارد.
فیلتر کربن پودری: فیلتر کربن پودری می تواند کلر و سایر و مواد سمی که برای کشتن حشرات در آب اضافه شده است را حذف می کند. هم چنین خود حشرات و باکتری های موجود در آب را نیز از بین می برد .تصفیه خانه های شهری چون از کلر برای از بین بردن میکروب های آب استفاده می کنند و اینکه کلر خود یک ماده سمی است،  برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است. این فیلتر هر ۴ الی ۶ ماه باید تعویض شود.
فیلتر کربن بلاک:این فیلتر وظیفه دارد تصفیه فیلتر های الیافی و کربن پودری را کامل کند. با عبور آب از منافذ آن بو و طعم آب را بهبود می بخشد. فیلتر کربن بلاک یکی از فیلترهای ضروری است که اگر مورد استفاده قرار نگیرد، تصفیه آب غیر ممکن خواهد بود. این فیلتر از جنس کربن ساخته شده و دارای میلیون ها منافذ بسیار ریز است. به دلیل استفاده زیاد از این فیلتر، برای آب های شهری هر شش ماه یک بار باید عوض شود. جهت حفظ سلامت آب، زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب می بایست رعایت شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی

  • فیلترهای بالای دستگاه

فیلترهای ضروری که در بالای دستگاه نصب می شوند ممبران، پست کربن و مینرال یا قلیایی نام دارند.

فیلتر پست کربن آب در هنگام خروج از دستگاه تصفیه دوباره در معرض فیلتر پست کربن قرار می گیرد و آن را شیرین و تصفیه می کند. وجود این فیلتر بسیار ضروری است و به دلیل آن که که در انتهای مسیر دستگاه قرار می گیرد هر سال یک بار باید عوض شود. وظیفه از بین بردن بو و طعم بد آب را دارد که ناشی از ماندن آن برای مدت طولانی در منابع آب است.

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران تشکیل شده از چند لایه با ضخامت کم و فشرده است که به صورت حلقه ای دور لوله ای استوانه ای شکل می پیچد. این فیلتر تمامی میکروب ها، انگل ها و قارچ ها را از بین می برد. این مواد اگر وارد بدن انسان شود تکثیر می شوند به تمامی قسمت های بدن نفوذ می کنند. نیترات هم یکی از موارد بسیار خطرناک است که به دلیل وجود کودهای شیمیایی از داخل خاک وارد آب می‌شود و همیشه در آب شهری وجود دارد. اما در داخل فیلتر ممبران این ماده‌ی شیمیایی خطرناک هم شناسایی می‌شود و اجازه عبور ندارد. هم چنین این فیلتر نمک های محلول و غیر محلول آب را شناسایی می کند و باعث می شود که وارد غشا فیلتر نشوند. فلزات سنگین نیز که برای سلامتی انسان بسیار مضر و سرطان زا هستند با وجود این فیلتر تصفیه می شوند. فیلتر ممبران در حال حاضر در بیشتر دستگاه ها از نوع ۱۳ لایه است که کیفیت بالایی دارد  و تا ۹۹ درصد می تواند این آلایندگی ها را از بین ببرد.فیلتر ممبران یکی از اصلی ترین و ضروری ترین اجزای تصفیه آب می باشد که با روش های اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون نقش مهمی در از بین بردن آلودگی های آب دارد. بنابراین دستگاهی که این فیلتر را دارد بسیار مناسب و ایده آل می باشد و به ما این اطمینان را می دهد که آب به طور کامل تصفیه می شود. ممبران دارای سه سطح اسمز معکوس، آلترافیلتراسیون و نانو فیلتراسیون است و هر یک از این سه سطح دارای دو شکل ممبران هوزینگی و ممبران خطی می باشند. این فیلتر به دلیل نقش مهمی که دارد باید به طور مرتب تعویض شود.

فیلتر قلیایی

به دلیل اینکه فیلتر های دیگر دستگاه تصفیه، املاح موجود در آب را جذب می کند و بخشی از املاح مفید آب نیز از بین می رود. اما این فیلتر می تواند این املاح را به آب برگرداند. اما چطور؟ در فیلتر مینرال از سنگ های معدنی مفید استفاده شده است .این فیلتر وظیفه ی حفظ مواد معدنی موجود در آب را بر عهده دارد. وقتی آب از این فیلتر عبور می کند این مواد معدنی مانند کلسیم ، پتاسیم و آهن به آن اضافه می شود. به این صورت آب خاصیت قلیایی پیدا می کند که برای بدن بسیار مفید است و این کار کمک بزرگی به سیستم گوارش بدن شما می کند و حتی روند هضم غذا در معده شما بهبود خواهد یافت. معمولا این فیلتر هر دو سال یک بار باید تعویض شود.

فیلتر فرابنفش

اشعه لامپ ماورا بنفش با نفوذ بر سلول ها بیماری زا و شکست پیوند مولکولی آن ها مانع از رشد و تکثیر آن می شود. این فیلتر می تواند تا ۹۹ درصد میکروارگانیسم های بیماری زا که باعث بیماری های گوارشی و عفونی می شود را حذف کند.فیلتر UV یا فرا بنفش یک گند زدا و ضد عفونی کننده در دستگاه تصفیه آب به حساب میاید. این فیلتر معمولا خارج از شهر و زمانی مورد استفاده است که از سلامت آب به لحاظ آلودگی های موجود در آب  میکروبی اطمینان لازم را نداشته باشید. گاهی نیز ممکن است آلودگی از مسیر شیر میکس به آب خروجی راه پیدا کند . بنابراین در این حالت نیز ، استفاده از فیلتر UV در مسیر شیر میکس میتواند موثر باشد . این فیلتر نیاز به برق جدا گانه دارد و به طور کلی در اغلب روش های تصفیه به عنوان فیلتر مرحله آخر قابل استفاده است. نکته ضروری این است که این لامپ حتما باید در یک محفظه ای باشد و نور لامپ به طور مستقیم به چشم و پوست برخورد نکند.

مرکز معتبر فروش فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

 

خرید از نمایندگی معتبر فیلتر تصفیه آب

مرکز خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب مینروا فیلتر به عنوان مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی، بهترین فیلتر های تایوانی را در اختیار شما قرار می دهد. این شرکت نمایندگی فیلتر تصفیه آب در ایران نیز می باشد و انواع فیلتر های با کیفیت و همچنین دستگاه های تصفیه آب تایوانی را می توانید از آن تهیه کنید. قیمت فیلتر تصفیه مینروا فیلتر کمتر از هر جای دیگری است. شما نیز می توانید با مراجعه به سایت شرکت مینروا فیلتر اقدام به خرید اینترنتی فیلتر تصفیه خود کنید و از تخفیفات ویژه ی آنها برخوردار شوید.