SiteLogo

6 قرص گیاهی ضد اضطراب و دلشوره پرمصرف ایران!

(دلنیا یوسفی) 28 اردیبهشت 1402
0
قرص ضد اضطراب

افزایش تنش و اضطراب در جامعه‌ی امروزی مشکلی بزرگ است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. برای کنترل این حالت‌های ناخوشایند، استفاده از قرص‌ ضد اضطراب و دلشوره متداول است. اما بسیاری از افراد برای جلوگیری از استفاده از داروهای شیمیایی، به دنبال راه‌های طبیعی هستند. در این مقاله، 6 قرص گیاهی که به عنوان جایگزین‌های طبیعی برای کنترل اضطراب و دلشوره هستند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این شش قرص گیاهی شامل عصاره‌ی گیاهان مختلفی مانند گل راعی، رازک، گل ساعتی، اسطوخودوس، جینکوگل هستند. هر یک از این گیاهان دارای خواص ضد اضطرابی و آرامبخشی متفاوتی هستند که می‌تواند به کنترل اضطراب و دلشوره کمک کند.

در این مطلب، برای هر یک از این گیاهان، خواص، روش مصرف، عوارض جانبی و نکاتی که باید در نظر گرفت، بررسی می‌شود. هدف از این مقاله، ارائه‌ی اطلاعات کامل و جامع درباره این گیاهان به عنوان جایگزین‌های طبیعی برای کنترل اضطراب و دلشوره است.

 

در چه مواردی قرص ضد اضطراب گیاهی مصرف کنیم؟

در مجموع اگر مساله اضطراب شما مزمن یا بحرانی نیست، می‌توانید از انواع داروهای گیاهی ضد اضطراب مانند قطره یا قرص ضد اضطراب گیاهی یا داروهای مشابه استفاده کنید.

 

چند نوع اختلال اضطراب داریم؟

  • اختلال اضطراب فراگیر (GAD)
  • فوبیای اجتماعی
  • اختلال هراس
  • آگورافوبیا
  • فوبیاهای خاص
  • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
  • اختلال وسواسی جبری (OCD)

 

1- قرص گیاهی نروکسین

قرص نروکسین با ترکیبات گیاهی خود، یکی از داروهای طبیعی و موثر برای کاهش دلشوره و اضطراب است. این قرص از عصاره علف چای تهیه شده و با وجود اینکه در دسته بندی قرص‌های ضد اضطراب گیاهی قرار می‌گیرد، تاثیرات مشابه داروهای شیمیایی دارد. با استفاده از این دارو، عوارض جانبی ناخواسته که برخی داروهای شیمیایی دارند، از بین می‌روند.

در بسیاری از موارد، در دوران مختلف زندگی مانند اضطراب و افسردگی روبرو می‌شویم. اگر شما علاقه‌ای به مصرف داروهای شیمیایی ندارید، می‌توانید از قرص‌های ضد اضطراب گیاهی مانند نروکسین استفاده کنید.

نروکسین به عنوان یک داروی ضد اضطراب گیاهی و روشی برای درمان استرس فکری، به کاهش استرس و اضطراب، بهبود سندرم قاعدگی، بهبود خلق و خو در دوران یائسگی و درمان بی‌خوابی و اختلالات خواب کمک می‌کند.

 

موارد مصرف:

– افسردگی خفیف تا متوسط، اضطراب

–  عوارض ناشی از اختلالات روحی مانند: شب ادراری اطفال، سندرم پیش از قاعدگی،عوارض یائسگی، خستگی یا کاهش انرژی، اختلال خواب، کاهش تمرکز و قوه ادراک، اختلالات روحی ناشی از تغییر فصل

 

2-  قرص گیاهی جینکوگل

این قرص گیاهی حاوی عصاره خشک برگ جینکوبیلوبا می‌باشد و باعث بهبود جریان خون در مغز می‌شود. جینکوبیلوبا، گیاهی است که بومی کشور چین است و با نام “کهن دار” نیز شناخته می‌شود. مصرف برگ کهن دار برای بسیاری از موارد فواید زیادی دارد که تاثیرات آن بر روی بهبود حافظه، افزایش تمرکز، کاهش اضطراب و دلشوره بسیار چشمگیر است.

قرص گیاهی ضد اضطراب

ویژگی های فوق العاده این گیاه در بسیاری از وبسایت های معتبر در این زمینه از جمله سایت مغزم منتشر شده که با مصرف قرص جینکوگل می‌توانید اضطراب و دلشوره و علایم آلزایمر را کاهش دهید و یا از آن پیشگیری کنید. همچنین، این قرص به شما کمک می‌کند تا از اضطراب و افسردگی کاسته شده و حافظه و تمرکز خود را بهبود بخشید. این محصول بسیار مفید است و فواید آن محدود به مواردی که بیان شد، نیست.

 

3- قرص استرس کالم

قرص استرس کالم ناتیریس، یک محصول ضد استرس و خواب آور گیاهی است که برای کاهش استرس و رفع اختلالات خواب بسیار مناسب است. علاوه بر این، این قرص می‌تواند به بالا رفتن انرژی بدن و برطرف کردن بی نظمی‌های عصبی و هورمونی در دوران بلوغ و یائسگی کمک کند.

با بهره از عصاره گیاه دارویی رازک، قرص ضد استرس کالم ناتیریس می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب و دلشوره، تنظیم خواب و بهبود آرامش عصبی افراد کمک کند. این محصول با اثرات طبیعی خود، به عنوان یک روش درمانی برای کاهش استرس و رفع اختلالات خواب بسیار موثر است.

 

4- قرص عصاره گیاه راعی

گل راعی یا هوفاریقون یکی از گیاهان علفی و پایا با منشأ اروپا است. این گیاه دارای گل‌هایی به شکل ستاره و رنگ زرد است. در ایران، این گیاه با نام‌های مختلفی مانند هوفاریقون، علف چای، هزار چشم، علف طلایی و شهناز شناخته می‌شود.

گل راعی دارای خواص درمانی متعددی است. یکی از خواص مهم گل راعی که بسیار پرکاربرد است، کمک به درمان اضطراب و افسردگی است. همچنین، این گیاه می‌تواند به کاهش علائم یائسگی کمک کند. گل راعی به شکل دمنوش، قرص، مایع و به صورت موضعی مصرف می‌شود.

 

5- قرص گل ساعتی

کپسول ریلکس هرب یک داروی گیاهی است که از عصاره گیاه گل ساعتی به عنوان یک آرامبخش گیاهی و به منظور استفاده در درمان اضطراب و رفع استرس و تنش های عصبی تولید شده است.

اگر شما هم از اضطراب و بی خوابی رنج می برید و یا به دنبال راهی برای بهبود خواب هستید، و یا اگر برای رفع تنش و استرس های روزانه به دنبال یک داروی گیاهی می گردید ، کپسول ریلکس هرب تولید شده از گیاه گل ساعتی می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد.

 

6- قرص اسطوخودوس

قرص گیاهی اطریفل اسطوخودوسی ضد افسردگی، تقویت کننده اعصاب و درمان کننده وسواس بوده و قادر است درد های با منشاء عصبی مثل سردرد و درد های مفصلی را بهبود دهد.

قرص گیاهی ضد اضطراب

این قرص احتمالا باعث آبریزش شدید از بینی شود که بیماران آن را عارضه در نظر می‌گیرند درحالی که نشانه تخلیه فضولات سر و مفید است. در این صورت با پزشک خود مشورت کنید. گاهی با قطع چند روزه دارو عارضه برطرف می‌شود و دوباره می‌توان دارو را تجویز نمود.

 

سخن پایانی

با توجه به اینکه اضطراب و دلشوره امروزه یکی از مشکلات شایع در جامعه هستند، استفاده از روش‌های طبیعی می‌تواند به عنوان یک جایگزین به روش‌های دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از هرگونه استفاده از این قرص‌ها، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

در این مقاله، ما به بررسی شش قرص گیاهی ضد اضطراب و دلشوره پرداختیم. با توجه به نتایج مطالعات انجام شده، می‌توانیم نتیجه بگیریم که این قرص‌ها می‌توانند به عنوان روشی طبیعی و موثر برای کاهش اضطراب و دلشوره استفاده شوند.